Jaki żwirek dla kota ?

Który żwirek dla kota jest najlepszy? Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy oraz jakie preferencje ma kot? Sprawdź, jaki żwirek dla kota będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Żwirki bentonitowe

Wydajny, uniwersalny i ekonomiczny. Dowiedz się więcej o najpopularniejszym żwirku dla kotów

Żwirki kukurydziane

Przyjazny dla kota i środowiska. Biodegradowalny. Poznaj go lepiej

Żwirki drewniane

Zbrylające się lub niezbrylające żwirki wyprodukowane z materiału z drzew iglastych. Sprawdź szczegóły

Żwirki silikonowe

Niezwykle chłonne kryształki, które zamykają zapach i ciecz w swojej strukturze. Przeczytaj jak działają.

Jaka karma dla kota ?

Koty wymagają pokarmu zbilansowanego oraz kompletnego, który dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energii. Wybór karmy, jest więc bardzo ważny. Sprawdź jakie karmy możesz podawać swojemu kotu.

Karmy dla kota mokre

Karma mokra

Wysoka zawartość mięsa, najwyższa jakoś użytych składników i specjalnie opracowana technologia wytwarzania karm marki Super Benek gwarantuje jednocześnie pełnowartościowy posiłek i doskonały smak.

Karmy dla kota suche

Karma sucha

Sucha karma marki Super Benek Strong&Healthy Cat to gwarancja zbilansowanej diety dla każdego kota. Odpowiednio dobrany skład oraz funkcjonalne dodatki sprawiają, że koty otrzymują pełnowartościowy posiłek. Przeczytaj więcej o właściwościach tych karm.

Środki do pielęgnacji kota

Czy kota trzeba kąpać ?

Kot jest jednym z najczystszych zwierząt. Potrafi godzinami dbać o swoją sierść, jednak również w jego przypadku zdarzają się sytuacje, w których potrzebuje pomocy swojego właściciela. Wtedy z pomocą przychodzą produkty marki Super Benek, które zostały stworzone z myślą o kotach i ich zdrowiu.

Środki do pielęgnacji kota

Najnowsze Porady

Czy zastanawiasz się.. ?

Najczęściej zadawane pytania, oraz udzielone odpowiedzi dotyczące produktów Benek. Jeżeli masz pytanie, które nie występuje na liście, prześlij je do nas

Żwirek kukurydziany na bardzo dobre właściwości zbrylania się, ale również jego niewątpliwą zaletą jest to, że w kontakcie z większą ilością wody, rozpada się, tworząc zawiesinę. Dzięki temu po wyrzuceniu pojedynczej bryłki do toalety nie zapcha ona odpływu i nie spowoduje awarii. Kukurydza to naturalny surowiec, więc po wyrzuceniu nie pozostawia żadnych substancji toksycznych. Żwirek ten nadaje się więc do usuwania w toalecie, ale wcześniej należy zapoznać się z lokalnymi przepisami dotyczącymi usuwania zanieczyszczeń drogą sanitarną.
Podjadanie żwirku zdarza się niemal każdemu kotu. Jeżeli jest to incydentalne, to nie ma powodów do niepokoju, jeżeli zaś zdarza się często, jest regularne, należy zastanowić się nad przyczynami. Mogą one być behawioralne: nudzenie się, chęć zwrócenia na siebie uwagi, lub też zdrowotne: anemia, brak witamin lub minerałów. Młode kota częściej niż dorosłe podjadają z kuwety ponieważ jest to ich sposób na odkrywanie świata. W przypadku częstego jedzenia żwirku przez kota, należy skontaktować się z weterynarzem. Warto też zastanowić się nad zmianą żwirku na kukurydziany, który jest wyprodukowany na bazie naturalnych składników i który nie zbryla się w układzie pokarmowym kota.
Twój kot przestał jeść swoją karmę? Kociak jest gotowy na przejście na pokarm dla dorosłego kota? Weterynarz zalecił zmianę diety? Jest wiele powodów dla których Twój kot musi zmienić pokarm. Jak to zrobić? Najważniejsze, żebyś działa powoli. Układ pokarmowy musi przywyknąć do nowego jedzenia. Zacznij od dodawania nowego pożywienia do obecnej karmy stopniowo. Na początku zastąp np. 20% karmy nową i co 2-3 dni, stopniowo zwiększaj jej udział. Ważne jest żebyś w tych dniach szczególnie uważnie obserwował kota – to czy ma apetyt, jak zmieniły się jego odchody czy nie jest apatyczny lub zbytnio pobudzony.
Koty i psy różnią się od siebie, mają więc i różne potrzeby żywieniowe. Jeśli raz na jakiś czas kotu lub psu zdarzy się raz na jakiś czas podjeść z miski swojego przyjaciela, nic się nie stanie. Ale regularne spożywanie karmy dla psa przez kota może doprowadzić do negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Koty, w przeciwieństwie do psów, potrzebują aby w karmie dostarczać im taurynę, ponieważ ich organizm sam nie jest w stanie wytworzyć tego aminokwasu. Kot jest typowym mięsożercą, pies ma większe zapotrzebowanie na węglowodany, a więc w jego karmie procentowo może znajdować się więcej warzyw niż w karmie dla mruczka. Różnic jest więcej, dlatego warto kupować karmy dedykowane konkretnemu zwierzęciu, żeby prawidłowo dbać o zdrowie swojego pupila.
Bardzo często przyczyną wymiotów jest zalegająca w żołądku sierść, która dostaje się tam podczas wylizywania futerka. Wymioty tego rodzaju są naturalne i zdrowe – pozwalają oczyścić układ pokarmowy czworonoga. Innymi przyczynami wymiotów u kotów może być: zbyt gwałtowna zmiana karmy, podawanie zbyt dużych porcji jedzenia, dokarmianie pupila resztkami ze stołu, zatrucia pokarmowe, choroby układu trawiennego, zakażenie pasożytami lub infekcje. Jeżeli wymioty nie pojawiają się częściej niż raz na kilka tygodni i nie towarzyszą im żadne inne dolegliwości, nie mamy powodów do niepokoju. Konieczna jest jednak wizyta u weterynarza, jeśli mruczek oprócz wymiotów ma też inne dolegliwości, takie jak: apatia, brak apetytu, biegunkę lub jego wymioty są częste i obfite.
Przyczyny oddawania moczu poza kuwetę mogą być różne. Przede wszystkim należy udać do weterynarza, aby zweryfikował czy stoi za tym problem zdrowotny, taki jak np. zapalenie dróg moczowych czy syndrom urologiczny kotów. Inne możliwe przyczyny to: znakowanie terenu, rywalizacja miedzy kotami, stres (np. pojawienie się dziecka w domu), gotowość rozpłodowa, nietolerancja żwirku, brudna kuweta czy kuweta ustawiona w złym miejscu (niektóre koty potrzebują intymnego miejsca do oddawania moczu, a młode koty powinny mieć kuwetę blisko miejsca swoich zabaw).

Skontaktuj się z nami !

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub chcesz wiedzieć więcej